Mistryně ČR v kategorii Naděje starší

Mistrovství České republiky v jednotlivkyních, které se konalo 31. 5. 2015 v brněnské hale Vodova, bylo pro mě nejdůležitějším závodem sezóny 2015 a jedním z nejdůležitějších závodů kariéry.

Gratulace od Aliny Vesselove
Gratulace od druhé nejlepší ve cvičení s míčem Aliny Vesselove k prvnímu místu

Konkurence byla veliká a dobře jsem věděla, že moje kolegyně a kamarádky z družstva Nadějí ČR (které je přípravkou na reprezentaci) mají skvělou formu a budou, stejně jako já, chtít dosáhnout co nejlepšího výsledku.

I když jsem v průběhu sezóny posbírala na pohárových závodech spoustu zlatých i jiných medailí, a vyhrála jsem i South Moravia cup, dubnový závod, na kterém se tradičně potkávají nejlepší gymnastky, tak jsem výhru vůbec neměla jistou. Bylo jasné, že zvítězí ta gymnastka, která zacvičí své sestavy bez chyb, technicky čistě a s vysokou obtížností.

V sestavě se švihadlem jsem ještě malinko cítila nervy, ale ostatní sestavy jsem již zajela bez chyby. Nejlepší pocit jsem měla ze cvičení s kužely a nejvíc jsem si užila sestavu bez náčiní, kterou jsem cvičila jako poslední ze čtyř sestav. Navíc to pro mě byla poslední závodní sestava bez náčiní, protože v kategorii Juniorky, ve které budou soutěžit od příštího roku, již jsou jen sestavy s náčiním.

Ani žádná z mých konkurentek se nedopustila velké chyby, za což jsem ráda.

Stala jsem se Mistryní ČR v kategorii Naděje starší pro rok 2015 ve víceboji, sestavě s míčem, kužely a bez náčiní, za sestavu se švihadlem jsem získala bronzovou medaili.