Mistryně 2015 ve společných skladbách

Podzimní sezóna společných skladeb roku 2015 se nám skvěle povedla, nejdůležitějším závodem, na který jsme již od léta trénovaly, bylo ale Mistrovství České republiky, které se konalo na konci listopadu 2015.

I když se naše společná skladba těsně před tímto důležitým závodem potýkala se zdravotními problémy, nenechaly jsme se rozhodit a do dvou vystoupení na MČR jsme daly úplně vše – a vyplatilo se to!

Mistryně České republiky 2016 ve společných skladbách kategorie Naděje starší
Mistryně České republiky 2016 ve společných skladbách kategorie Naděje starší

Znovu, stejně jako v roce 2013, jsme se staly Mistryněmi ČR ve společných sklabách, tentokrát v kategorii Naděje starší.

Chtěla bych poděkovat svým gymnastickým kolegyním a kamarádkám Jolance, Barče, Lucince, Julince a Aničce, a samozřejmě paní trenérce Zajoncové, za skvělé tréninky a super úspěch. Jsem moc ráda, že jsme to nakonec společně zvládly! 🙂

 

A co to vlastně jsou společné skladby?

Zatímco na jaře a v létě závodí každá gymnastka sama za sebe na soutěžích jednotlivkyň, na podzim se těší na sezónu společných skladeb, kde cvičí většinou pět gymnastek dohromady.

Společné skladby jsou pro gymnastky náročnější v tom, že všech pět gymnastek na koberci musí být perfektně sehráno. Čím starší jsou, tím více si také musí navzájem naprosto věřit, protože při složitosti a tempu choreografie může i o několik centimetrů vedle hozené náčiní nebo úkrok znamenat pro celou společnou skladbu velkou chybu, protože jednotlivé prvky na sebe navazují v rychlém pořadí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s