O mně

Jmenuji se Gabriela Trnková, je mi dvanáct let a moderní gymnastice 85042bea14bc62ef91f5e85396a854acvěnuji v klubu SKP MG Brno od svých čtyř let.

Mými největšími úspěchy jsou čtyři celkové tituly Mistryně České republiky,  5 titulů Mistryně ČR v jednotlivých náčiních, medailová umístění na závodech v zahraničí a zařazení do širšího reprezentačního družstva juniorek pro Mistrovství Evropy 2016.

Mým nejvyšším cílem a největším snem je zúčastnit se Mistrovství světa a Olympijských her. I proto, aby opět celý svět věděl, že v naší krásné zemi jsou šikovné moderní gymnastky, které mohou soupeřit se svými evropskými i světovými kolegyněmi. Ráda Gábi MČR 2015 1bych tak navázala na odkaz sester Machatových, které mám velmi ráda.

Moderní gymnastika je mou největší vášní a snažím se v ní stále zlepšovat a dosahovat co nejlepších výsledků – ať už jako jednotlivkyně, nebo v týmu společných skladeb. Vím, že talent je jen součástí velké skládačky vedoucí k úspěchu, z níž největší dílek patří motivaci a tvrdé poctivé práci.

Věnovat se jakémukoli sportu vrcholově je velmi časově i finančně náročné a pro moderní gymnastiku to platí obzvlášť.

Každý týden strávím v tělocvičně přes 20 hodin při baletní průpravě, posilování, zvyšování rozsahu, zlepšování techniky náčiní, fyzioterapii a samozřejmě zejména pilování závodních sestav k dokonalosti.

Důležitá je pro mě ale i škola, ze které nosím samé jedničky. Ráda bych tímto chtěla poděkovat svým učitelkám za vstřícnost a podporu.  V budoucnu bych chtěla vystudovat Speciální pedagogiku, abych mohla pomáhat postiženým dětem. Gábi s Márií

Kromě moderní gymnastiky dávám celé své srdce i do pomoci lidem a
zejména dětem. Dětem v Klokánku jsem darovala hračky, které jsem získala na závodech. V rámci projektu Mária a Mária jsem zorganizovala sbírku, jejíž výtěžek jsem v ukrajinské Svaljavě malé Márii a její mamince sama předala. Moc ráda také pomáhám trénovat mladší kolegyně. Moderní gymnastice se totiž chci dále věnovat jako trenérka.

Věnuji se i divadlu – vystupovala jsem v brněnské operetě s názvem Na tý louce zelený.